IMG 7155m

Koncert „Kultura bez granic" zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich PRO BONO, Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną pod patronatem Wójta Gminy Luzino, odbył się 12 kwietnia 2014r. W ramach koncertów wystąpiły Zespoły Biłgoradzkiego Instytutu Sztuki i Kultury: orkiestra estradowo – jazzowa „BILYAR BAND", zespół bębniarzy „DRUMANIA" i teatr wolnego ruchu „WYSOKOŚĆ". Młodzi artyści zaprezentowali wysokiej klasy widowisko muzyki i ruchu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury. Koncert ten spotkał się z zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy i nie tylko, którzy obejrzeli trwające 1,5 godzinne widowisko. Celem koncertu było pokazanie, że kultura działa poza wszystkimi podziałami i jest otwarta dla wszystkich, którzy z niej chcą korzystać. Najważniejszym jej zadaniem jest łączenie, a nie dzielenie społeczeństwa. Koncert miała poprowadzić Prezes Stowarzyszenia PRO BONO Genowefa Kasprzyk. Niestety nagła śmierć uniemożliwiła Jej poprowadzenie tego koncertu i z tego też względu organizatorzy postanowili ten koncert zadedykować zmarłej radnej Genowefie Kasprzyk.