unia

W ramach projektu pod nazwą - „Apetyt na sztukę – Gmina Luzino w malarstwie", współfinansowanego ze środków unijnych w ramach programu Leader, działanie 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013, realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich PRO BONO, w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminną Biblioteką Publiczną, odbył się uliczny pokaz sztuki regionalnej. Podczas zorganizowanego pokazu, 13 września br. mieszkańcy Gminy Luzino mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów w różnych dziedzinach sztuki. Uczestnicy pokazu sztuki regionalnej mieli możliwość wraz z miejscowymi artystami malować obrazy, rzeźbić w drewnie, haftować na płótnie, układać bukiety kwiatowe, ozdabiać gipsowe figury, dekorować pierniki, układać quiling, grać, śpiewać i tańczyć. Bito też rekord świata w gimnastyce i w tańcu do znanych wszystkim rytmów. Można było poczęstować się wyśmienitym bigosem i na bieżąco wypiekanymi przez Panie z luzińskiego Koła Gospodyń Wiejskich, kaszubskimi waflami. Uczestnicy spotkania przez całe popołudnie, tworzyli obraz pt. „Bank". Zaprezentowana została wystawa poplenerowa obrazów, które powstały podczas pleneru malarskiego, zorganizowanego w lipcu br. w Barłominie również w ramach projektu. Natomiast, wieczór uświetniło widowisko ognia, światła i dźwięku pt. „Mój Remus", w wykonaniu Teatru Młodych Gotów z Czarnej Dąbrówki, pod reżyserią Dariusza Narlocha. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Luzino.