Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Luzinie odbyły się w kaplicy parafii Matki Bożej Różańcowej.

Uroczysta Msza św. z udziałem władz i pocztów sztandarowych 7 Pomorskiego Batalionu Obrony Terytorialnej im. kpt. mar Adama Dedio oraz Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach im. Kmdr. Zbigniewa Przybyszewskiego poprowadzili ks. Andrzej Galiński proboszcz parafii oraz ks. prof. Jan Perszon. Istotnym elementem wydarzenia był moment złożenia kwiatów przez delegacje pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Niezłomnych znajdującą się w kaplicy oraz uczestnictwo Parafialnej Orkiestry Dętej, która po zakończeniu mszy zaprezentowała program artystyczny odśpiewany przez tłumnie zebranych uczestników. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Luzino, Rada Gminy Luzino i Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie.

Dziękujemy partnerom i sponsorom: Nadleśnictwo Strzebielino z siedzibą w Luzinie, harcerze ze szczepu ZHP Luzino im. Żołnierzy Niezłomnych oraz Szkoła Języków Obcych Five Stars.

zW21