Informujemy, że w ramach realizowanego projektu pt. "Smak tradycji - dziedzictwo kulinarne
Gminy Luzino" , mieszkańcy (powyżej18 roku życia) mogą dostarczać do biblioteki stare, rodzinne przepisy na potrawy wykonywane w Państwa domach zgodnie z rokiem obrzędowym na Kaszubach, np. na Adwent, Wigilię, święta Bożego Narodzenia, zapusty, Wieli Post, na Wielkanoc itd.
Przepisy te można dostarczać osobiście lub za pomocą poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
do 30 kwietnia 2014 roku.
Po tym okresie przepisy te będą weryfikowane przez 14 dni i oceniane przez komisję konkursową w skład, której wchodzić będą osoby związane z gastronomią i etnograf. Zweryfikowane przepisy będą na bieżąco zamieszczane na blogu kulinarnym pt. "Kreatornia smaku". Z przepisów tych mieszkańcy drogą internetowego głosowania wybiorą 10
najlepszych/ najciekawszych przepisów pretendujących do "Przysmaku Luzina". Głosowanie przeprowadzone zostanie od 01-15 czerwca 2014 roku
. Wyniki z głosowania zostaną zamieszczone na blogu internetowym. 5 potraw, które uzyskały największą ilość głosów zostanie przygotowanych przez uczestników warsztatów kulinarnych i ocenione przez powołaną komisję.
Autor "Przysmaku Luzina" otrzyma atrakcyjną nagrodę rzeczową.
Najlepsze i najciekawsze przepisy pod względem tradycji zostaną zamieszczone w książce kucharskiej z podaniem autorów.
Serdecznie zapraszamy
do udziału w konkursie i stworzeniu luzińskiej książki kucharskiej.